Atatürk Kazan Servisi

Günümüzde merkezi sistem kalorifer kazanlarının veya kat kaloriferlerinin periyodik bakımlarının yapılması ısının verimli bir şekilde kullanılması açısından oldukça önemlidir.Düzenli bakımı yapılmayan işyerlerin,villa,fabrika vb yerlerini ısıtması yerine ısının dışarı atılması hemde yüksek yakıt sarfiyatı gerçekleşir.

Atatürk Kazan servisi olarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz kazan ve brülör bakımlarını düzenli bir şekilde yetkili kazan servisine temizletmenizdir. Düzenli yapılan bakımı yapılan cihazlar hem tasarruf hemde güvenli kullanım gerçekleştirir.

Küçük kazanlarda merkezi sistem kazanlarından biriken kül en az 3 haftada bir temizlenmelidir.Ataşehir Kombi olarak kazanların temizlenmesi konusunda siz değerli müşterilerimize detaylı bir şekilde anlatmak istiyoruz.

Kazan bakımlarında mevsim başında yapılacak işlemleri ve hazırlar oldukça önemlidir.Öncelikle ateşçi takımları eksiksiz olmalı ve kazanda bulunan teferruatın faaliyete hazır bir şekilde olması gerekmektedir.İkinci aşama olarak ızgaralar kontrol edilmeli,tesisatın suyu eksilip eksilmediği kontrol edilmeli eksi ise eklenmelidir.Baca kontrol işlemi yapılmalı ve dolaşım pompasının dönüş yapıp yapmadığı dikkatli bir şekilde incelenmelidir.

Kazanların periyodik olarak bakımları ve temizlikleri yapılmalıdır.Onun için günlük,haftalık ve aylık olarak kazan bakımı gerçekleştirilmelidir.

Günlük olarak yapılan bakım için kazan dairesinin içi dikkatli bir şekilde temizlenmeli ve su sızıntıları ve havalandırma problemleri olup olmadığı gözlenmeli arızalı noktalar onarılmalıdır.

Haftalık kazan bakım ve temizliğinde dikkat edilmesi ve yapılması gerekenler şunlardır.Kazan duman boruları temizlik fırçaları ile düzgün bir şekilde fırçalanmalı ve temizlenmeli,buhar vana milleri yağ ile ardından ise gresle yağlanmalıdır.Tıkanmış kanallar ve su çukurları var ise temizlenmelidir.Temizlik işlemi gerçekleştirilirken benzin veya mazot benzeri şeyler kullanılmamalıdır.

Kalorifer Kazanı aylık bakımı işlemlerinde emniyet ventilini dikkatli bir şekilde kontrol edilmeli ve su seviye otomatiğini, asgari su seviye kesme otomatiğini dikkatli bir şekilde asgari seviye’ye düşürerek kontrol işlemi gerçekleştirilmeli.Kazan ve kazan sistemi,boru hatları,tutucular ve vanada kaçaklar,arızalı noktalar dikkatli bir şekilde incelenmeli ve arızalar giderilmelidir.Şalter tertibatı ve sistemi yetkili bir elektrikçiye mutlaka inceletmelisiniz.Kazan’da bulunan ön duman sandığı kapakları ve duman boruları fırça ile ayda 3-4 kez temizlemelisiniz.Kazan emniyet sübaplarının çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli ince yağ miller yağlanmalıdır.

Kalorifer kazanlarının periyodik bir şekilde yapılan bakımlarında takım askılığı,tel fırça,kanca,gelberi,süngü,el arabası,elektrikli seyyar lamba,yangın söndürme cihazı,pense ,çekiç,tornavida,boru anahtarı ,kurbağacık vb şekilde malzemeler gereklidir.

 

Haftalık,aylık ve yıllık kazan bakımları,kazan arızaları ve kombi parça değişimleri için 7/24 teknik hizmet sunan, aklınıza takılan soruları cevaplandıran ve teknik personelimizi hızlı bir şekilde yönlendirmek için sizin çağrılarınızı beklemektedir.Çağrı merkezimizin telefon numarası 0216 469 01 43 ‘dür.

Aşık Veysel Kazan Servisi
Atatürk Kazan Servisi
Ferhatpaşa Kazan Servisi
Barbaros Kazan Servisi
Fetih Kazan Servisi
İçerenköy Kazan Servisi
İnönü Kazan Servisi
Kayışdağı Kazan Servisi
Küçükbakkalköy Kazan Servisi
Mevlana Kazan Servisi
Mimar Sinan Kazan Servisi
Mustafa Kemal Kazan Servisi
Örnek Kazan Servisi
Çamlıca Kazan Servisi
Yenisahra Kazan Servisi
Yenişehir Kazan Servisi
Göztepe Kazan Servisi
Esatpaşa Kazan Servisi

 

Teknik Servis Çağır